Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah(cc) Askerleri Kimlerdir..

2 posters

Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Empty Allah(cc) Askerleri Kimlerdir..

Mesaj tarafından VuslatGeceleri Çarş. Ağus. 20 2008, 15:03

ALLAH ASKERLERİ KİMLERDİR ?

Allah Askerleri Mürşidi Kamıllerdir. Mürşitler Peygamberimiz (S.A.V.) in mirasçısı olan hakiki din alimleridir. O'nun şeriatının, sünnetinin manevi vekilleridir. Ve onun yenilenmesine, unutulmamasına, değiştirilmemesine memurdurlar.Allah'ın Askerlerini (Mürşidleri) nasıl tanıyacağız, insanlar, onları görünce derhal ALLAH'I hatırlarlar. Onlarda manevi bir heybet vardır, insanlar onları görünce, elinde olmayarak onlara hürmet ederler. Onların günlük hayatlarındaki her hareketi, ibadet tarzları, Konuşma şekilleri hatta gülüm­semeleri bile kitaplarda tarif edilen şekilde Peygamber (S.A.V.) in haline benzediğini kalbimiz bile bize söyler.Mürşidlerden, kendini düşmanlarımızla müca­dele için nasıl yardım istenir:Mürşidlerden, ziyaretlerine gidilerek veya hastalık, yaşlılık, başka mecburi özürlerden dolayı ziyarete gidemeyenler de kendi yakınlarında bulunan Mürşid tarafından vazifelendirilmiş vekiller yanında tövbe etmek sureti ile Allah'ın Askerleri olan Mürşidlerin manevi korunmasından istifade ederler.Mürşidi ziyarete giden kimse, kendi durumunun acizliğinin bilincinde olarak ve kendisinin yardıma muhtaç bir kimse olarak oraya geldiğini düşünmeli yalnız kendi derdinin çaresinin temini için kalben kap ederse lisanen ve Mürşidden istemeli, yalvarıcı olmalıdır. Nasıl bir hastalığı için hastaneye giden kimse orada yalnız kendi" tedavisini düşünür, başka meseleler onu kendi hastalığı kadar ilgilendirmezse, Mürşidin yanına gelen de öyle olmalıdır.Mürşitten yardım için gittiğimizde, bize yardım yapabilmesi için evvela Mürşidin elini tutarak tövbe etmemiz lazımdır. Tövbeden sonra o geceye mahsus ve yalnız tövbe gecesi yapılacak dualar için yapılacak talimatı iyice dinleyip kalben tam istekle yapmalıdır. O gece yapılacak talimat muhakkak yapılmalıdır. Yapılmayacak olursa Mürşitten bize manevi yardım gelemez.
VuslatGeceleri
VuslatGeceleri

Rep :
Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Right_bar_bleue

http://vuslatgeceleri.spaces.live.com/

Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Empty Geri: Allah(cc) Askerleri Kimlerdir..

Mesaj tarafından güney Çarş. Eyl. 03 2008, 13:39

allah razı olsun
güney
güney

Rep :
Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Allah(cc) Askerleri Kimlerdir.. Right_bar_bleue

- Similar topics