Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başörtülülere sert bir yazı...

Başörtülülere sert bir yazı... Empty Başörtülülere sert bir yazı...

Mesaj tarafından GÜLNİDA Çarş. Ağus. 27 2008, 23:31

Es selamün aleyküm...
Bir sitede okuduğum yazı...
Sizinle paylaşmak istedim...
Haklılık payı yüksek diye düşünüyorum...
Tabiki tüm başörtülüler için geçerli değil...
Affınıza sığınarak...
Değiştirme yapmadan ekliyorum...
Allahü Teala'ya emanet olunuz...
Selam ve dua ile...

***başlık sert olabilir gerçekten ama inanın konunun içeriği çok önemli--

bu yazıyı okuyacak olanlar;başta anlaşalım sizle önyargısız bi şekilde başlayın okumaya ve sonrasında ister katılın ister katılmayın fikrime!

3-5 gün önce abdurrahman dilipak ında aynı serzenişte olduğunu okuyunca demek ki düşüncelerim de bir yanlışlık! olmadığı kanaatine vardım
lafı eğip bükmeyi sevmiyorumneyse o

ilk önce aklıma ünv kovulan,hırpalanan,dövülen,sövülen,ezilen,horlanan ,suçlanan,karalanan,kırılano yürekli başörtülü kızlar geliyor4 sınıfa kadar gelmiş ve ramak kala mezun olmaya derken kovuluş!
elleri kelepçeli,gözler buğulu sicim sicim,umuduna prangalar vurulmuş,yitik,yetim kalmışcasına bir yürek ve daha neler neler
kısacası böyle vahim bir durum
ben onların asil duruşunu sevdim dostum,asil duruşunu!
yılmadılar ve kazandılar sabırlarıyla

ama sına geliyorum belki de hiç gelmek istemeyerek ama gelmenin de yerinde olduğunu bilerek!
istanbul gibi bir yerde elbette bi bakıma günün belirli bir vakti(fazlaca)yollarda geçiyorotobüs,vapur,trenherneyse
genç kızlarımız elbette hayatın her safhasında özgürce yaşamaktalarki hakları da zatenfakat hani bizim dediğimiz,bizden dediğimiz,aynı gökyüzüne uçurtmalar uçurduğumuz o kardeşlerimiz çok farklı hallere girdilerbelki kendileri farkındadırlar belki de değiller
kaş alma hakkında bilmiyorum ne biliyorlar!fetva vermek istemem ama karışamamda!!!
daracık etekler,üstünde o zırt kafaların dedikleri türban! öyle de cicili bicili ki vallahi de billahi de tallahi de mankenler yanında halt yemişyüze göze yarım kilo makyaj,değişik baş bağlama modelleri,şekil bakışlar falan filan
-ama efendim bi kapalıyız!
valla ne olursan olherkes böyle değil amenna!fakat işte
ne zaman birisiyle konuşsam''ama türbanlılarda böyle'' lafını işitiyorum!
nedir ki buartık savunma yapamaz hale geldimmillet laf anlamıyor

hakkınız vardır dostumherşeye sonra da arkalarından bu şekil sindirememeleri de vardırolsun boşver
türbanlı! dedikleri sinema da olsa ''aha da türbanlılara bak'' demogojisi
türbanlı! gitar çalsa ''şuna bak şuna bi de türban takıyor'' safsatası
gülüp geç bunlara ama
bak;
-mesela sade giyinsen he?
-güzelcene yakana salsan o bembeyaz örtünü
-yürüdüğün vakit yollarda melekler de sana hayran hayran baksa
-alımlı bakışlarını yollarda gezdirsen ve sonra o yollar da sana selam dese
-ne var ki sanki yüzünü gözün boya fabrikasına çevirmeye,abdest suyu nurlandırır merak etme güzel yüzünü
-sonrasında sana laf atanlara güzel bir tebessümle geri iade etsen
-gören yüzünü yere eğse sana bakarken
-selviler gibi olsanda rüzgar estiği vakit şahlansan

biliyo musun seni aişelerle,rabialarla,sümeyyelerle,rümeysalarla,fat ımalarla,hümeyralarla görmeyi çok istiyorum
adının değil yüreğinin busesiyle gül onlara!
kırdımsa seni affet ama bu deli ve dediği anlaşılamayan! bu kardeşini de bi dinle
olur ya hani ''BEYAZ DÜŞ'' ler de buluşma vaktinde saadete ereriz

(hakan taha-teşekkürler)
GÜLNİDA
GÜLNİDA

Rep :
Başörtülülere sert bir yazı... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Başörtülülere sert bir yazı... Right_bar_bleue

http://askhamali.tr.gg/Ana-Sayfa.htm