Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr..

3 posters

Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Empty Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr..

Mesaj tarafından VuslatGeceleri Cuma Ağus. 01 2008, 17:59

Günün birinde Peygamberimiz, Hazreti Aişe validemize:

"Ben senin bana kırgın olup olmadığını anlarım" buyurdular.

Hazreti Aişe validemiz de: "Bunu nasıl anlarsın?" diye sordu.

Peygamber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem de nasıl anladığını şöyle ifade buyurdular: "Kırgın olmadığın zaman, Muhammed'in Rabbi hakkı için, kırgın olduğun zaman da, İbrahim'in Rabbi hakkı için, dersin."

Hazreti Aişe validemiz şöyle dediler:

"Doğru söylüyorsun. Ancak ben senin adını dilimden anmasam da, kalbimden anarım."
VuslatGeceleri
VuslatGeceleri

Rep :
Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Right_bar_bleue

http://vuslatgeceleri.spaces.live.com/

Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Empty Geri: Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr..

Mesaj tarafından VuslatGeceleri Cuma Ağus. 01 2008, 18:01

Hz. Hasan rivayet ediyor:
Bir Gün Resûlallâha yaşlı bir kadın geldi ve:

"Ya resulallah, beni cennete koyması için Allah'a dua et" dedi. Peygamberimiz de :

"Ey falanın annesi, yaşlı kadınlar Cennete girmeyecek" buyurunca kadın ağlayarak oradan ayrıldı. Resulullah (a.s.m.) sözündeki inceliği şu açıklamasıyla daha da anlaşılır yaptılar:

"Ona haber verin, yaşlı kadınlar böyle yaşlı olarak Cennete girmeyecek, genç olarak otuz üç yaşında girecekler"
VuslatGeceleri
VuslatGeceleri

Rep :
Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Right_bar_bleue

http://vuslatgeceleri.spaces.live.com/

Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr.. Empty Geri: Efendimizden(sav) İnci Tanesi Nüktelerr..

Mesaj tarafından EN''AM32 Ptsi Ağus. 04 2008, 09:03

ALLAH cc razı olsun abimm
EN''AM32
EN''AM32

Rep :

Mesaj tarafından malatyali Ptsi Ağus. 04 2008, 13:46

Rabbim razi olsun abi
malatyali
malatyali

Rep :