Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muhabbetin Kaynağı..

3 posters

Muhabbetin Kaynağı.. Empty Muhabbetin Kaynağı..

Mesaj tarafından VuslatGeceleri Çarş. Ağus. 20 2008, 15:36

Gavs-ı Sânî Hz.lerine soruldu: "Efendim, uzun zamandır ziyaretinize gelip gidiyoruz. Yanınızdayken hâlimizde bir düzelme oluyor. Sizden ayrıldıktan sonra, memlekete döndüğümüzde bu hâl bir süre daha devam ediyor. Daha sonra hâlimiz muhafaza edemiyoruz. Bize ne buyurursunuz?"

Gavs-ı Sânî Hz.leri, elini yumruk hâline getirerek şöyle buyurdular.

"İnsanın kalbi bu yumruk kadardır. Bunun içinde muhabbetullah olması lazımdır." Sonra orada yanan ışığı göstererek: "Şu anda ışık yanıyor, etraf aydınlık. Bu ışık sönerse etraf karanlık olacak. Aynı anda hem ışık hem karanlık olmaz. Işık yanarsa aydınlık olur; sönerse karanlık olur. Kalbin durumu da böyledir. Onun içinde muhabbetullah/Allah sevgisi olması lazımdır. Muhabbetullah yoksa başka şeyler vardır. Başka şeyler olunca kalbe Allah muhabbeti girmez. Allah muhabbetini elde etmek için sofi şu dört şeye devam etmesi gerekir:

1-Mürşid ziyareti.
2-Mürşid sohbeti.
3-Rabıta.
4-Vird.
VuslatGeceleri
VuslatGeceleri

Rep :
Muhabbetin Kaynağı.. Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Muhabbetin Kaynağı.. Right_bar_bleue

http://vuslatgeceleri.spaces.live.com/

Muhabbetin Kaynağı.. Empty Geri: Muhabbetin Kaynağı..

Mesaj tarafından güney C.tesi Ağus. 23 2008, 16:18

allah razı olsun ...
güney
güney

Rep :
Muhabbetin Kaynağı.. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Muhabbetin Kaynağı.. Right_bar_bleue

Muhabbetin Kaynağı.. Empty GAVSımızın küçükken yaptığı bir şaka

Mesaj tarafından Vurgun Perş. Ağus. 28 2008, 17:43

Gavsımız küçükken,mutfaktaki aşçı teyzenin yanına geliyor.Aşçı teyze abdest alıp namaz kılıyor ve daha sonra yemek yapmaya başlıyor,bunu gören Gavsımız;
"Naptın teyze sen, senin yaptıgını gavurlar yapmaz, gavurlar..."demiş
Aşçı teyze çok korkmuş acaba yanlış bişeymi yaptım diye;

Seyyidim naptımki ben, abdest aldım namaz kıldım sonra yemek yaptım yanlış bişeymi yaptım acaba demiş,

Gavsımız gülmüş ve:
"Bak işte gavurlar abdest alıp namaz kılar mı?" demiş...

Şakaların da bile yalan yok -... Bu konuda da sünnete tam bağlı...
(Alıntı)
Vurgun
Vurgun

Rep :
Muhabbetin Kaynağı.. Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Muhabbetin Kaynağı.. Right_bar_bleue

http://www.zaman34.net

- Similar topics