Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum...

4 posters

Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Empty Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum...

Mesaj tarafından -- hil@l -- Cuma Ağus. 08 2008, 10:03

Beşincisi: Risale-i Nur'un bir talebesi, Risale-i Nur'a çalışamadığının bir sebebi, derd-i maişetin ziyadeleşmesi olduğunu söyledi.
Biz de ona dedik: Risale-i Nur'a çalışmadığın için derd-i maişet sana şiddetlendi. Çünkü bu havalide her talebe itiraf ediyor ve ben de ediyorum ki, Risale-i Nur'a çalıştıkça, yaşamakta kolaylık ve kalbde ferahlık ve maişette suhulet görüyoruz.

Kastamonu Lâhikası, shf. 97

------------------------------

Risale-i Nur u yazmanın dünyevi ve uhrevi pek çok faydalarından, Risale-i Nur da beyan edilen ve şakirtlerinin tecrübeleriyle tasdik edilen yalnız birkaç tanesini beyan ediyoruz.

BEŞ TÜRLÜ İBADET:

1. En mühim bir mücahede olan ehl-i dalalete karşı manen mücahede etmektir.
2. Üstadına neşr-i hakikat cihetinde yardım suretiyle hizmet etmektir.
3. Müslümanlara İmân cihetinde hizmet etmektir.
4. Kalemle ilmi tahsil etmektir.
5. Bazan bir saati bir sene ibadet hükmüne geçen, tefekküri olan bir ibadeti yapmaktır.

BEŞ TÜRLÜ DE DÜNYEVİ FAYDASI VAR:
1. Rızıkta bereket.
2. Kalbde rahat ve sürur.
3. Maişette suhulet.
4. İşlerinde muvaffakiyet.
5. Talebelik faziletini almakla bütün Risale-i Nur talebelerinin has dualarına hissedar olmaktır.

Emirdağ Lâhikası, shf. 165-166

-- hil@l --

Rep :
Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Right_bar_bleue

Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Empty Geri: Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum...

Mesaj tarafından Vurgun Ptsi Ağus. 18 2008, 10:57

Allah c.c razı olsun Ablamcan...
Vurgun
Vurgun

Rep :
Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Right_bar_bleue

http://www.zaman34.net

Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Empty Geri: Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum...

Mesaj tarafından güney Salı Ağus. 19 2008, 09:44

ALLAH RAZI OLSUN
güney
güney

Rep :
Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Right_bar_bleue

Mesaj tarafından YesilSancak! Cuma Ekim 03 2008, 13:16

Bunları bizimle paylaştığın için ebeden Allah razı olsun kardeşim

YesilSancak!

Rep :
Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Derdi Maişetten Dolayı Okuyamıyorum... Right_bar_bleue